Türkiye’ye Gelmesiyle Ülkeyi Bayram Yerine Çeviren Netflix’te İzleyebileceğiniz 7 Harika Dizi


“Türkiye’de Netflix olsaydı daha güzel bir hayatımız olurdu” diye hayıflandığımız, elalem cayır cayır, sezon sezon dizi izlerken bizi HD izle, full izle, hemen izle sitelerine muhtaç bırakan zavallı hayatımız artık güzelleşiyor.

Zira Netfix artık dünyaya açıldı! Yani Netflix artık Türkiye’de! Yani gelsin uykusuz geceler, aman sabahlar olmasınlar, hatta bazıları için “Netflix and chill”ler…

Netflix geldi gelmesine de euro bazındaki abonelik sistemi Türkiye için aynı şekilde geçerli mi olacak, şu an olmayan altyazılar ne zaman gelecek, daha da önemlisi arşivinde bulunan tüm dizileri biz de izleyebilecek miyiz gibi sorular şu an kafamızı karıştırıyor.

Ama olsun dedik, izleme ihtimalimizin bile güzel olduğu Netflix dizilerinden bazılarını listeledik. Arada Türkiye’de güzel şeyler de oluyor dostlar.

***

1. Narcos

1

Narcos Netflix’in özel olarak hazırlamış olduğu yapımlar arasında. Dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından Pablo Escobar‘ın hayatını anlatan dizi böylelikle gerçek hayattan uyarlama bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Hiçbir şeyi yokken yaptığı yasa dışı işler ile servetini katlamış olan Pablo’nun peşine düşen dedektif Steve Murphy ile maceralarını nefesimizi tutarak izleyeceğiz yani.

2. Sense8

2

Bilimkurgu sevenlerin keyfini gıcır yapacak Sense8 dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi konu alıyor. 8 farklı yer demişken sıralayalım: Buralar Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago. Her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtılırken bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışıyor.

3. Daredevil

3

Bir Marvel başyapıtı ile karşı karşıyayız sayın izleyenler. Gerçek adı Matt Murdock olan Daredevil, gündüzleri avukatlık yapar, geceleri ise Daredevil karakteriyle suçlularla mücadele eder. Süpermen’in kör olanı gibi ama daha iyi. İzleyin.

4. Jessica Jones

4

Daredevil izleyen bunu da izledi! Netflix’in ikinci Marvel uyarlaması, süper kahraman dizisi. Jessica Jones’cuğumuzun süper yeteneği ise kimyasal bir sızıntı sonucu oluşan insanüstü bir güce ve dirence, ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olması. Sonra gelsin kötülerle savaşmalar, maceralar…

5. House of Cards

5

Frank Underwood reis! Politik dizi sevmeyenleri bile “Oha”, “Yok artık” diye müptelası yapan House of Cards’da güç ve iktidar için nelerin mübah olduğunu izleyip dönüp bir de ülkemize bakıyoruz. Kevin Spacey’in canlandırdığı Frank Underwood, ya da karıcığı Clarie’in deyişiyle Francis’in Dışişleri Bakanı olmayı beklerken babayı alması, bunun üzerine hırslanıp yoluna çıkan herkesi ezip geçmesi, önce Başkan Yardımcısı sonra da ABD Başkanı olmasını izliyoruz. Ne pis şeysin sen be politika.

6. Bloodline

6

“Biz kötü insanlar değiliz, ama kötü bir şey yaptık” diyen bir aile düşünün. Ailenin yüz karası olan büyük oğul Danny geri dönünce ailenin pis, karanlık, ıyyh sırları da ortaya çıkıyor. Sonra hep bir dram, hep bir gerilim.

7. The Killing

7

Yine sonradan Netflix’e geçen dizilerden biri olan The Killing yine cinayet, gizemlerle örülü bir korku dizisi. Sarah Linden ve Stephan Holder isimli iki polisin cinayet araştırmaları kadar kendi hayatındaki dramlar da diziyi izlettiren öğelerden.

Kaynak: Listelist

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir